Autorzy 2018-01-19T14:18:25+00:00

doradca podatkowy, partner w zespole VAT

Tomasz Michalik

Przez Chamber’s Global, International Tax Review i The European Legal 500 uznawany jest za wiodącego eksperta w zakresie VAT na polskim rynku. Autor komentarza do ustawy o VAT, który doczekał się już 13. wydań, współautor polskiej części „VAT in Europe” wydawanej przez IBFD, autor licznych publikacji w fachowych wydawnictwach krajowych i zagranicznych. Od 2012 roku członek Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską.

Wcześniej był członkiem Grupy Ekspertów ds. funkcjonowania systemu podatku VAT powołanej przez Komisję Europejską. W latach 2011 – 2014 członek Komitetu Podatkowego ds. Podatków Pośrednich Europejskiej Konfederacji Doradców Podatkowych (CFE). W latach 2010-2014 przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Email:tomasz.michalik@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

doradca podatkowy, partner w zespole VAT

Bartosz Bogdański

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT dla branży nieruchomości, ma szerokie doświadczenie w doradztwie dla podmiotów z sektora finansowego. Przez prestiżowy tytuł International Tax Review wymieniany jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce.  Jest autorem licznych publikacji w fachowych wydawnictwach krajowych oraz współautorem kilkukrotnie wznawianej książki „Nieruchomości sprzedaż, najem, dzierżawa”, które otrzymało wyróżnienie w kategorii podatki w konkursie Złote Skrzydła „Dziennika Gazety Prawnej” 2010.

Był zaangażowany w szereg projektów dotyczących planowania rozliczeń podatku VAT, które zostały efektywnie wdrożone w kilku wiodących polskich spółkach oraz spółkach zagranicznych działających na polskim rynku.

Email:bartosz.bogdanski@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

doradca podatkowy, partner w zespole VAT

Janina Fornalik

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności sektora publicznego. Przez prestiżowy tytuł International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce.  Ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu różnorodnymi projektami podatkowymi, w tym dotyczących restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz przeglądów pod kątem efektywnego i bezpiecznego zarządzania rozliczeniami podatkowymi firm.

Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień w podatku VAT, w tym dotyczących rozliczeń podatkowych w samorządach.

Email:janina.fornalik@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

doradca podatkowy, partner w Zespole Postępowań Podatkowych

Alicja Sarna

Specjalizuje się wprowadzeniu postępowań podatkowych i sądowoadministracyjnych, postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz ogólnych zagadnieniach prawa podatkowego. Reprezentuje podatników w sporach dotyczących wszystkich podatków. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed organami podatkowymi, wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Przygotowuje oraz reprezentuje klientów podczas kontroli podatkowych. Prowadzi projekty dotyczące przeglądu ryzyk podatkowych. Jest cenionym wykładowcą, w tym m.in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i Akademii Leona Koźmińskiego.

Email:alicja.sarna@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Doradca podatkowy, menedżer w zespole VAT

Sylwia Fik-Tarasiuk

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT. Brała udział w licznych projektach na rzecz klientów z branży nieruchomościowej, informatycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, FMCG. Uczestniczyła w projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT, przeglądach podatkowych, due diligence oraz postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi.

Z doradztwem podatkowym związana od 2011 r. Do MDDP dołączyła w 2013 r., wcześniej pracowała w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (uzyskany dyplom magistra prawa) oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego (uzyskany dyplom magistra politologii). Autorka publikacji z zakresu podatku VAT w prasie specjalistycznej. Absolwentka Szkoły Prawa Hiszpańskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również podyplomowe studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej.

Email:sylwia.fik-tarasiuk@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Doradca podatkowy, radca prawny, menedżer w zespole VAT

Marek Przybylski

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT. Brał udział w licznych projektach na rzecz klientów z branży FMCG, telekomunikacyjnej, informatycznej oraz jednostek samorządu terytorialnego. Uczestniczył w wielu projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT i podatków dochodowych, przeglądach podatkowych, due dilligence oraz postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi.

Doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywa od 2010 r., kiedy to dołączył do zespołu VAT MDDP. Przed rozpoczęciem pracy w MDDP współpracował z zespołem zarządzania wiedzą podatkową jednej z firm z Wielkiej Czwórki oraz odbył staże w międzynarodowej kancelarii prawnej i międzynarodowej firmie konsultingowej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuły zawodowe magistra administracji (2009) oraz magistra prawa (2011).

Email:marek.przybylski@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Doradca podatkowy, menedżer w zespole VAT Compliance

Joanna Ryś-Bednarczyk

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT. Brała udział w licznych projektach na rzecz klientów z branży samochodowej, farmaceutycznej oraz reklamowej. Uczestniczyła w projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT, przeglądach podatkowych, due diligence oraz postępowaniach podatkowych. Prowadziła szkolenia z zakresu podatku VAT.

Z doradztwem podatkowym związana od 1997 r. Do MDDP dołączyła w 2012 r., wcześniej pracowała w organach podatkowych oraz spółkach doradztwa podatkowego.

Email:joanna.rys-bednarczyk@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

radca prawny, starszy konsultant w zespole VAT, Certyfikowany Compliance Officer

Małgorzata Ronatowicz

Specjalizuje się w doradztwie dla klientów zagranicznych zarejestrowanych dla potrzeb podatku VAT w Polsce, m.in. w zakresie konsekwencji VAT transakcji transgranicznych, w tym dostaw łańcuchowych i transgranicznego świadczenia usług. Poza doradztwem podatkowym bierze udział w projektach z obszaru zarządzania ryzykiem.

Z MDDP związana od 2013 roku – początkowo wspierając MDDP w zakresie doradztwa prawnego, a następnie rozwijając swoje umiejętności również w obszarze podatków.

Email:malgorzata.ronatowicz@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

doradca podatkowy, starszy konsultant w zespole VAT

Jakub Ziętek

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z JPK i masowej analizie danych źródłowych w celu automatycznej weryfikacji rozliczeń podatników. W MDDP jest odpowiedzialny za aplikację NIPcheck, umożliwiającą automatyczną oraz zbiorczą weryfikację statusu podatników VAT.

Uczestniczył w wielu projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT i podatków dochodowych, przeglądach podatkowych oraz postępowaniach podatkowych. Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Przed rozpoczęciem pracy w MDDP pracował w firmach Wielkiej Czwórki. Autor publikacji z zakresu podatku VAT w prasie specjalistycznej.

Email:jakub.zietek@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

starszy konsultant w zespole VAT Compliance

Anna Matysiak

Specjalizuje się w tematyce dotyczącej podatku VAT, w szczególności w zakresie praktycznego zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług dla rozliczeń transakcji krajowych i transgranicznych. Posiada siedmioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla szerokiego grona klientów (zarówno krajowych jak i zagranicznych). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w renomowanych spółkach zajmujących się doradztwem podatkowym.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Email:anna.matysiak@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Starszy Konsultant w zespole VAT

Krzysztof Jaros

Specjalizuje się w bieżącym doradztwie w zakresie VAT dla klientów z branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz z sektora publicznego. Ma doświadczenie w doradztwie dla jednostek samorządu terytorialnego. Z doradztwem podatkowym związany od 2013 r. Karierę rozpoczynał w jednej z firm Wielkiej Czwórki, gdzie zajmował się podatkiem VAT, w szczególności z perspektywy JST.

W MDDP od 2016 r. Absolwent prawa i politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Autor publikacji z zakresu podatku VAT w prasie specjalistycznej.

Email:krzysztof.jaros@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Starszy Konsultant w zespole VAT

Katarzyna Trzaska-Matusiak

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT i akcyzy. Brała udział w licznych projektach na rzecz klientów z branży nieruchomościowej, paliwowej, finansowej. Uczestniczyła w projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT, przeglądach podatkowych, due diligence oraz postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi.

Doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywa od 2010 r., kiedy to dołączyła do zespołu VAT MDDP. Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Autorka publikacji z zakresu podatku VAT w prasie specjalistycznej.

Email:katarzyna.trzaska-matusiak@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Menedżer w zespole VAT I Ceł

Agnieszka Kisielewska

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu VAT, prawa celnego oraz zagadnień związanych z handlem międzynarodowym, w tym środków ochrony handlu (TDI). Doradztwo w kwestiach opodatkowania obrotu towarowego łączy z doświadczeniem w ramach doradztwa celnego. Wśród zrealizowanych projektów można wymienić m.in. wsparcie w ramach uzyskiwania i utrzymania pozwoleń celnych, w tym AEO C i S (F), doradztwo dotyczące wartości celnej, klasyfikacji towarowej i celnego pochodzenia towarów, przeglądy celno-podatkowe i szkolenia w zakresie specjalizacji.

Doświadczenie Agnieszki obejmuje pracę w zespole zarządzania wiedzą podatkową międzynarodowej firmy outsourcingowej, w dziale podatkowym jednej z firm Wielkiej Czwórki oraz kilkuletnią współpracę z kancelarią celno-podatkową. Agnieszka ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim z wyróżnieniem, jako laureatka nagrody im. prof. Kodrębskiego.

Email:agnieszka.kisielewska@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Konsultant w zespole VAT

Ewelina Podgórska

Specjalizuje się w bieżącym doradztwie w zakresie VAT głównie z branży farmaceutycznej. Uczestniczyła w przeglądach podatkowych, projektach w zakresie odzyskiwania nadpłaconego VAT oraz postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi.

Przed dołączeniem do MDDP, doświadczenie zdobywała w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz w międzynarodowej kancelarii w dziale podatkowym.

Email:ewelina.podgorska@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Radca prawny, menedżer w MDDP

Gniewomir Parzyjagła

Zajmuje się opodatkowaniem podatkami dochodowymi z uwzględnieniem międzynarodowych aspektów tego opodatkowania oraz zastosowaniem wehikułów inwestycyjnych, zarówno z punktu widzenia polskich, jak zagranicznych inwestorów. Prowadził projekty z zakresu restrukturyzacji spółek. Uczestniczył m.in. w kompleksowej obsłudze połączeń (w tym transgranicznych), podziałów, aportów, przekształceń grup kapitałowych działających zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Brał udział w szeregu projektów, dotyczących bieżącej działalności podatników, jak również zmierzających do stworzenia optymalnych podatkowo struktur inwestycyjnych. Doradza klientom w zakresie opodatkowania prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, w tym w kontekście relacji transgranicznych.

Z doradztwem podatkowym związany od 2005 roku, od 2007 radca prawny. Do MDDP dołączył w 2018 roku. Przed dołączeniem do MDDP, przez kilkanaście lat zdobywał doświadczenie w firmach tzw. Wielkiej Czwórki.

Email:gniewomir.parzyjagla@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Doradca podatkowy, Radca prawny, Senior manager w Zespole VAT

Magdalena Jaworska

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się  głównie w podatku od towarów i usług  na rzecz polskich i zagranicznych spółek z różnych branż (m.in. FMCG, retail, leasingowa, budowlana). W szczególności doradza klientom rozpoczynającym działalność na rynkach zagranicznych pod kątem opracowania optymalnych łańcuchów dostaw towarów i dokumentowania w obrocie międzynarodowym. W swojej codziennej pracy brała również udział w świadczeniu usług bieżącego rozliczania VAT, zarówno w Polsce (przez podmioty krajowe jak i zagraniczne) jak i zagranicą (przez podatników polskich).  Poza wsparciem mającym na celu planowanie przyszłych transakcji, Magda była zaangażowana również w szereg projektów nastawionych na ograniczenie ryzyka w obszarze podatku od towarów i usług oraz odpowiedzialności karnej skarbowej członków zarządu i osób decyzyjnych, w szczególności firm działających w branżach wrażliwych na wyłudzenia VAT.

Uczestniczyła w wielu kompleksowych projektach obejmujących przegląd rozliczeń podatkowych spółek z różnych branż oraz koordynowała na ich rzecz bieżące doradztwo podatkowe (VAT, CIT, PIT, podatki międzynarodowe, odpowiedzialność karna skarbowa). W ostatnim czasie wspierała również organizacje branżowe w trakcie konsultacji przy MF dotyczących nowych regulacji voucherowych w VAT oraz opodatkowania podatkami dochodowymi samochodów.

Email:magdalena.jaworska@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88

Starszy konsultant, doradca podatkowy

Maria Kotaniec

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT. Brała udział w projektach na rzecz klientów z branży farmaceutycznej, nieruchomościowej, paliwowej, finansowej. Uczestniczyła w projektach z zakresu bieżącego doradztwa w podatku VAT, przeglądach podatkowych, due diligence oraz postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi.

Doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywa od 2016 r., kiedy dołączyła do zespołu VAT MDDP. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa i kancelarii radców prawnych. Absolwentka Prawa oraz Polityki Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowych Studiów Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej, doradca podatkowy, aplikant adwokacki.

Email:maria.kotaniec@mddp.pl

Tel.:(+48) (22) 322 68 88